כשאנחנו ניגשים לבצע פרויקט בנייה מסוים, ישנן נקודות מסוימות שיכולות להגדיר בצורה ברורה האם הפרויקט מצליח או לא. ביניהן, נקודות כגון, האם הפרויקט עומד בתקציב שהגדרנו לו, מבלי שנחרוג ממנו.

כמו כן, אם תהליך העבודה מתבצע בצורה חלקה, כך שכל בעל מקצוע יכול לעשות את החלק שלו, וביחד כל בעלי המקצוע יכולים להשלים את הפרויקט על פי התוכניות שנקבעו, מבלי שיש צורך לבצע שינויים לא צפויים תוך כדי הפרויקט או בסופו. 

אחד הגורמים שאמונים על כך ששתי הנקודות הנ"ל יתבצעו, הוא מודד מוסמך. מדובר באיש מקצוע אליו אנחנו או בעלי מקצוע מטעמנו, נפנה, בין אם מדובר בפרויקט בנייה גדול, שיפוץ מבנה או אם מדובר בעניין נקודתי. כלומר, דבר מסוים שאנחנו רוצים לבצע במבנה. למשל, התקנה של מטבח חדש, שינוי של חדר או כל דבר. 

מה עושה מודד מוסמך ולמה הוא חשוב להצלחת הפרויקט?

תפקידו של מודד מוסמך הוא לספק נתונים על מידות שטח במקום, על מנת שבעלי המקצוע ידעו מה גודל השטח בו הם עובדים ומה הכמות הנדרשת להם מכל חומר בו הם מתבקשים להשתמש. 

למשל, אם אנחנו בונים מטבח חדש, אז יהיה צורך להשתמש בשירותיו של מודד מוסמך בשביל לקבוע בצורה מדויקת את שטח המטבח, שטח הארונות והמגירות, שטח השיש, וכן שטחים של חומרים ומתקנים נוספים במקום.

הוא יספק לבעלי המקצוע מטעמנו את כל הפרטים הרלוונטיים, והם ידעו כמה חומר עליהם להזמין, הם ידעו איך בדיוק לתכנן את המבנה ואיך להתקין את החומרים הרלוונטיים. 

המודד ישתמש בניסיון ובידע שהוא צבר במהלך השנים, וחשוב לא פחות, הוא ישתמש באמצעי מדידה מתקדמים בשביל לספק תוצאות אמינות ורלוונטיות לבעלי המקצוע שלנו. אנחנו נרצה לעבוד עם מודדים מוסמכים אשר עובדים בשיטת מדידת לייזר. שיטה המאפשרת לספק תוצאות אמינות על ידי מכשור לייזר שיכול להציג מרחקים ונתונים מכל מקום לכל מקום, בצורה ברורה וחדה. 

כאמור, למודד יש חלק משמעותי בהצלחת הפרויקט על פי המאפיינים שהצגנו קודם לכן. אם הוא ידע לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר, הרי שבעלי המקצוע איתם אנחנו עובדים יוכלו לרכוש את כמות החומר הנדרשת ולא יקנו מעבר, מה שעלול להביא לידי כך שאנחנו נצטרך לחרוג מהתקציב שלנו.

כמו כן, אם הוא יעבוד בצורה נכונה, אז לא רק בעל מקצוע אחד יוכל לבצע את עבודתו כנדרש, אלא גם בעלי מקצוע נוספים, בהמשך התהליך יוכלו לבצע את עבודתם כפי שאנחנו מצפים מהם. 

נניח, האדם שמתכנן ומעצב עבורנו את המטבח, יוכל לבצע את עבודתו, וכך גם כל מי שאחראי על תכנון חלקים אחרים שקשורים לחלל זה. כל אחד יוכל להשלים את השני, וביחד להשלים עבורנו את הפרויקט בצורה מדויקת, עד לסיומו. כך גם לא יהיה צורך לבצע השלמות או שינויים בעבודה. 

מי נחשב למודד מוסמך?

מודד מוסמך הוא אדם שלמד את התחום באופן מקצועי, קיבל הכשרה, הן מבחינה תיאורטית והן מבחינה מעשית. הוא למד את ההיבטים השונים של תחום המדידות על פי שיטות ומאפיינים שונים, וכן הוא למד כיצד לעבוד עם תוכנות מדידה שונות שקיימות בשוק. באופן טבעי, אם אנחנו מחפשים בעל מקצוע שידע לבצע מדידות בלייזר, אזי שהוא אמור לדעת כיצד לעבוד עם מכשור מתאים בשטח, וכן כיצד להציג את התוצאות לבעלי המקצוע באמצעות קבצים מתאימים. 

בדרך כלל, מודד מתחיל מבצע בשלב הראשון עבודות קטנות או עובד לצד מודד מנוסה, ורק לאחר מכן הוא מתחיל לקבל פרויקטים בעצמו. מוטב לנו לעבוד עם חברה שמעסיקה מודדים המתמחים במדידות שונות, בין אם זה על פי סוגי פרויקטים, סוגי חומרים, שיטות ועוד, וכך אנחנו נוכל לקבל שירות בהתאם לצרכים שלנו. 

השירות שהמודד מספק לנו אמור לכלול כמובן את תהליך המדידה, כאשר המטרה היא שהוא יספק אותו כמה שיותר מהר על מנת שבעלי המקצוע יוכלו לבצע את עבודתם בהקדם, על פי לוח הזמנים שהקצבנו להם.

אחרי שהוא יסיים את תהליך המדידה, הוא צריך להמיר את הנתונים השונים לקבצים מתאימים ולשלוח אותם אל בעלי המקצוע, בשביל שהם ידעו כיצד להשתמש בהם. הנתונים צריכים להיות לא רק אמינים ומדויקים, אלא גם ברורים לניתוח, בשביל שיהיה קל להשתמש בהם. זו אחת הסיבות שהרבה מודדים יציגו לא רק נתונים והסברים לגביהם, אלא גם תמונות מהשטח, לצורך המחשה. 

איך חברת פורת מדידות יכולה לעזור לנו?

אם אנחנו רוצים להיעזר בשירות של מודד מוסמך, אזי שעלינו לפנות אל חברת פורת מדידות. החברה מספקת שירותי מדידות לבעלי מקצוע בתחומים שונים, כולל כאלה המבצעים מדידות לפרויקטים פרטיים, מסחריים ועסקיים, ציבוריים ואחרים, וכן לשירותים שונים. 

השירות מתבצע באופן הבא. בעל מקצוע מזמין מודד מטעם החברה. הוא מגיע אל האתר תוך 48 שעות, מבצע שירותי מדידות בלייזר, בין אם זה מדידות בשיש, אבן, זכוכית או כל חומר אחר 

על פי הצורך. לאחר מכן הוא מעביר את הנתונים לקבצים מתאימים, ואז שולח אותם אל בעל המקצוע ביחד עם תמונות מתאימות מהשטח. בעל המקצוע יכול לעשות שימוש בנתונים על פי הצרכים שלו, בהתאם לאופי הפרויקט. 

כאמור, מעבר לחשיבות שהשירות יתבצע כמה שיותר אמין ומדויק, אזי שהוא חייב להתבצע במהירות ולכן חברת פורת מדידות מקפידה על כך שהוא יתבצע תוך 48 שעות לרוב. צריך להדגיש, עצם זה שהשירות ניתן במהירות, לא מחייב את בעלי המקצוע או את הלקוחות להיות נוכחים במקום. המודד יבצע את המדידות ויעביר את כל הנתונים, כאמור, דרך המחשב למי שצריך, בתהליך מהירה ומסודר. 

מעוניינים שנבצע עבורכם מדידה?

התקשרו אלינו וקבלו הצעת מחיר משתלמת לעבודת מדידה