הדמיות תלת מימד עם פורת מדידות

אחת הדרכים של אדריכלים ומעצבים לדעת כיצד אמור להיראות המוצר הסופי אותו הם מבקשים לתכנן ולעצב, היא באמצעות תוכנת הדמיות תלת מימד. 

כיום ישנן תוכנות הדמיה אשר מספקות לבעלי מקצוע אפשרות לתכנן ולעצב את המוצר "על הנייר" ואז לראות כיצד אמור להיראות התוצר הסופי. על פי ההדמיה הם יוכלו לגשת אל הדבר האמיתי ולהתחיל בתהליך הבנייה. 

אחד העולמות בו משתמשים באופן ניכר בתוכנות הדמיה, הוא עולם האדריכלות והעיצוב. לא משנה אם מדובר בתכנון של:

  •  מבנה מגורים, 
  • חנות, 
  • משרד, 
  • או אפילו אם מדובר בעיצוב של פסל סביבתי. 

על מנת שתהליך התכנון והבנייה יתבצע בצורה מדויקת ואז יהיה לבצע את העבודה בפועל כפי שהיא תוכננה, אזי שיש להשתמש בתוכנת הדמייה תלת מימדית.

כיצד זה מתבצע בפועל

על מנת שיהיה ניתן לדמות את התוצר הסופי בצורה מדויקת, אזי שיש להשתמש בכלי של הדמיית תלת מימד. 

בצורה כזו אפשר לראות את התוצר בצורה מדויקת מהיבטים שונים, ולא רק מהיבט אחד. זאת אומרת שאפשר לראות בשלושה מימדים, זה מאפשר לראות את התוצר הסופי באופן מאוד מוחשי ומדויק. 

בשביל שיהיה ניתן לבצע הדמיות תלת מימד, למשל הדמיות של מבנה או אפילו הדמיות של פסל סביבתי, אזי שיש להכניס את כל הנתונים הרלוונטיים לתהליך. 

למשל, באיזה גודל, רוחב, עומק, כיצד הוא יחולק, באילו חלקים שלו נשתמש וכיצד ועוד. ישנן תוכנות הדמיה שמספקות אפשרות להכניס מגוון רחב של נתונים, כולל פריטים ספציפיים, כך ניתן לראות את המבנה באופן ממש אמיתי, מוחשי. 

הרבה מאוד אדריכלים ומעצבים משתמשים בכלי זה, בין אם זה בשביל שהם יוכלו לגשת אל לקוחות פוטנציאליים ולהציג בפניהם רעיונות שיגרמו להם לרצות לעבוד איתם, ובין אם זה בשביל להציג בפני לקוחות קיימים אופציות שונות לתכנון ועיצוב המבנה. 

כיצד פורת מדידות יכולה לעזור לכם?

כאחת מחברות המדידות המובילות בישראל כיום עבור בעלי מקצוע, היא פורת מדידות. החברה מעסיקה אנשים שמתמחים בתחום, ויודעים לבצע מדידות לייזר מסוגים שונים, בין אם זה עבור המבנה כולו ובין אם זה עבור חלקים ממנו, כולל מדידות המיועדות לפרטים ספציפיים, למשל, מדידות של ארונות מטבח, מקלחונים, שיש, והיבטים אחרים רלוונטיים. 

כחלק מתהליך העבודה, החברה גם מספקת אפשרות לקבל הדמיות תלת מימד אשר משלבות כמובן את כל נתוני המדידה שהחברה אספה. 

למשל, אם בעל מקצוע מזמין את צוות החברה לבצע עבורו מדידות לצורך מבנה מסוים, אז הוא יקבל קובץ עם כל המדידות וכן הוא יכול לקבל הדמיה תלת מימד עם הנתונים שהחברה אספה במהלך תהליך העבודה. 

המדידות כאמור מתבצעות באמצעות מכשירי לייזר, מה שמבטיח אמינות ומהימנות של מאה אחוז, קרי נתונים ללא טעויות, מה שיכול לחסוך הרבה מאוד זמן וכן הוצאות מיותרות. בצורה כזו הלקוח מקבל מענה שלם וכולל ויכול להתקדם הלאה. 

מדוע חשוב לעבוד עם תוכנת הדמיות תלת מימד?

לפני שנים לא רבות, ולמעשה ישנם אדריכלים שעד היום עובדים כך, היה נהוג לבנות מודלים. על פניו זה היה דבר נכון, שכן כך אפשר לראות בעיניים כיצד המבנה נראה או כיצד פסל סביבתי אמור להיות מוצב במקום מסוים. 

קל יותר לראות בעיניים כשמבנה כזה או אחר, עשוי מחומרים שונים, מוצב על השולחן. העניין הוא, שהיום אין בכך בהכרח צורך וגם אם כן, אזי שהדרך הנכונה לבנות את המודל היא באמצעות שימוש בתוכנות הדמיה לפני כן. 

תוכנות הדמיה תלת מימד מאפשרות לנו לראות בצורה מאוד מדויקת ונכונה כיצד המבנה אמור להיראות, איך הוא אמור להיות מתכונן, איך בוחרים לעצב אותו וכל אספקט אחר. \

מאחר ומדובר בכלי ממוחשב, אז גם קל לשחק איתו, קל לשנות אלמנטים שונים ולראות כיצד זה ייראה, ואיך יוצרים תכנון ועיצוב נכון יותר. 

מכאן גם החשיבות של מדידות והדמיות מדויקות. ברגע שהנתונים שאנחנו משתמשים בהם נכונים, אז אולי קיימת פחות גמישות, אך כל שינוי מתבצע באופן הרבה יותר מדויק וחוסך עוגמת נפש וטרחה מיותרת בשלב מאוחר יותר. 

לתכנן את הסביבה בצורה נכונה

נהוג לחשוב שתוכנות הדמיה תלת מימד משרתות אדריכלים ומעצבים כשהם רוצים לעצב מבנים, פרטיים או אחרים, אך לא רק במקרים אלו נהוג להשתמש בתוכנות אלה. 

גם כאשר רוצים לתכנן ולעצב את המרחב הציבורי, אז יש מקום להשתמש בתוכנות תלת מימד. 

למשל, אם רוצים לבנות פסל סביבתי וצריך להחליט כיצד להתקין אותו במקום מסוים, אז נכון להשתמש בתוכנות אלו, בשביל לקבל נתונים מדויקים על הסביבה וכיצד אפשר להתקין את הפסל באופן שגם יהיה ניתן לראות אותו וליהנות ממנו וגם שלא יפריע לסביבה בשום צורה שהיא. 

גם במקרה זה, פורת מדידות מספקת שירותים, בין אם זה לבעלי מקצוע ובין אם זה לגורמים אחרים שמבקשים ליהנות משירותי מדידה מתקדמים ושירותי הדמיית תלת מימד באמצעות הכלים הטובים ביותר שיכולים לעזור בתכנון ועיצוב הסביבה. 

 

הזמינו הדמיית תלת מימד איתנו

צור קשר